חפשו את החברים המתאימים לכם לכל מטרה

הצטרפו חינם

חידוש קשרים עם חברים של פעם

האם לחדש קשר עם חברים ישנים?

זה מכה ברגעים לא צפויים, עלעול באלבומי תמונות, שיחה עם מישהו על חבר ישן שבילינו איתו או זיכרון שעולה פתאום. היה לנו חבר או חברה פעם ואנחנו מאד מתגעגעים. ברגע הראשון אנחנו רוצים פשוט להרים טלפון ולהגיד "מה נשמע?, מזמן לא דיברנו", אבל אז אנחנו נזכרים בתהום הפעורה ביננו עכשיו. אפשר לתקן את זה עכשיו? איך איבדנו חברות שכל כך אהבנו?

לפעמים קשרים מתנתקים

חברויות נוצרות באופן טבעי במקומות בהם אנו שוהים זמן רב. זה קורה בקלות כשאנחנו צעירים והולך ונעשה מסובך ככל שאנחנו מתבגרים. כל עוד אנחנו שוהים ביחד נוצר הווי משותף וזה נוח ונעים. חברויות אמיצות נוצרות בדרך כלל במסגרות מחייבות כמו בגן הילדים, בית ספר, תנועת הנוער ובצבא. מדובר בקשרים המחזיקים לעיתים שנים רבות וחוצים את המשוכות והמעברים שהחיים מזמנים לנו.

אך לפעמים לא כך הדבר. קשרים מתנתקים מסיבות רבות ולא בהכרח מוצדקות. וויכוח על עניין פעוט עלול להפוך לטינה. איבוד המיקוד בחברות בשל בן זוג חדש, התמקדות בקריירה או מעבר דירה מתגלגל מהר מאד לאכזבה וניתוק הקשר על ידי הצד שקצת ננטש. ניתוק שכזה מהווה בדרך כלל סוג של הפסד לשני הצדדים. לעומת זאת יש הרבה מצבים שבהם ניתוק הקשר הינו טבעי ואין טעם לתקן את המצב. כך למשל כאשר יש איבוד עניין בין הצדדים בשל פערים שנוצרים בעמדות ותחומי עניין. הסימפטום הוא פשוט - שעמום. כשיש צד משועמם ולא מתוגמל מהקשר, אז אין מקום לקשר. זה נכון בזוגיות וגם בכל קשת הקשרים החברתיים הקיימים. איך אפשר לדעת?

להתקשר או לא?

מה שמרמז אם ביכולתנו לחדש קשר שניתק זה אופי הניתוק. ריב וטריקת טלפון בהחלט יכולים להיות ברי תיקון. לעומת זאת, חבר שנמנע מכם זמן רב עם אוסף תירוצים שלא מחזיקים מים, חבר שזלזל בכם או שרימה אתכם באופן משמעותי, נחשב בדרך כלל למקרה אבוד.

מה המשמעות של ניסיון לחדש את הקשר?

החלטתם להרים טלפון? קחו נשימה, אתם כנראה אנשים אמיצים. יכול להיות שיתברר שהאדם שהכרתם הוא שונה היום לגמרי, הכימיה אבדה ובעצם כבר אין לכם עניין משותף. יש בזה רווח מסוים של סגירת מעגל, תיקון ופרידה. אבל בהחלט יש אפשרות שהבסיס המשותף שלכם החזיק מעמד וגם אחרי תקופת ניתוק ממושכת תתפתח שיחה זורמת וקשר ישן יתחדש, הפעם כאנשים מבוגרים יותר ויציבים ועם תחומי עניין חדשים ותבונה.

הדפס מאמר | שלח לחבר | חזור לרשימת כתבות