חפשו את החברים המתאימים לכם לכל מטרה

הצטרפו חינם

הדברים החשובים בחברות

מה חשוב בחברות?

נסו רגע לחשוב על החברים שלכם, אילו שהיו ואילו שעודם. הקדישו כמה דקות כדי לנסות להיזכר בתכונות שלהם, במראה, בעיסוק ובתחביבים. ייתכן שהם שונים מאוד אחד מן השני, אבל בכל אחד מהם יש משהו שמשך אתכם בזמן מסויים בחיים לקשור קשר חברות.

 

למה התחברת דווקא אליו/אליה?

כאשר אנחנו נכנסים לכיתה חדשה, למחלקה חדשה, למשרד חדש או לכל סביבה לא מוכרת, אנחנו בוחנים את האנשים שסביבנו ובדרך כלל, בתוך זמן די קצר יכולים כבר לדעת עם מי יש לנו יותר סיכוי להתחבר ועם מי פחות. המראה, צורת הדיבור, תוכן הדברים, האישיות אותה מקרין האדם שמולנו ואפילו הלבוש שלו גורמים לנו תחושה של משיכה, דחייה או אדישות.

האינטואיציה שלנו בדרך כלל לא טועה והרושם הראשוני, גם אם איננו מדוייק, הוא בכל זאת חשוב ועשוי להוות את הבסיס להיווצרות של קשרי חברות.

 

דומים או שונים?

חשוב שיהיו לנו תחומי עניין משותפים עם מי שאנו בוחרים שיהיו החברים שלנו, כך נוכל לבלות את הזמן שלנו יחד בעיסוקים משותפים ששנינו נהנים מהם. גם השקפת עולם דומה מסייעת לתקשורת טובה ומעל לכל אותו דבר חמקמק המתבטא בשפה משותפת, שנקרא "כימיה"  או "קליק"...

 

"קליק" זה לא מספיק

על מנת שחברות תחזיק מעמד לאורך זמן, צריך שיהיה לה ערך מוסף:

ייתכן שהחבר שלכם נקלע לתקופה קשה וזקוק לאוזן קשבת, לתמיכה רגשית או אפילו לסיוע. זה זמן טוב לעמוד לצידו ולתת לו תחושה שאתם שם עבורו: להתקשר, להתעניין, להקשיב ובמידת הצורך גם להתגייס ולהגיע לעזור. זה הרי בדיוק מה שתצפו שהוא יעשה עבורכם...

חברות טובה היא כזאת שבה תרגישו בנח להיות אתם עצמכם: לחשוף חולשות, להיות עצובים או מדוכאים, להזדקק לעזרה ולא להתבייש לבקש אותה.

בחברות טובה שני הצדדים תורמים ונתרמים גם בתוכן וגם ברגש, חברות כזאת ממלאת את החיים ותורמת להם בכל רובד.

 

אז איך עושים את זה?

כל מה שצריך זה לפגוש את האנשים המתאימים, להיפתח אליהם, לפתוח אליהם את הלב, וכל השאר כבר קורה מעצמו...

הדפס מאמר | שלח לחבר | חזור לרשימת כתבות