חפשו את החברים המתאימים לכם לכל מטרה

הצטרפו חינם

יסודות החברות

חברויות – הנכס היקר ביותר!
 
אמרה ידועה קובעת, שחברים – הם המשפחה הנבחרת שלנו.
משפחה אליה נולדנו איננו יכולים לבחור אם נרצה או לא נרצה, אבל חברויות הן הקשרים שאנו יוצרים לעצמנו, הקשרים שאנחנו בוחרים בהם, האנשים שאנחנו אוהבים בזכות עצמם, ולא בזכות קשר דם.
 
איך נוצרות חברויות?
 
האדם, כידוע, הוא יצור חברתי. מגיל אפס כל אדם זקוק לחברה. ואם בשנה הראשונה אנו מסתפקים בחברתם של ההורים ובני המשפחה, הרי שבהמשך, כל ילד זקוק לחברים בני גילו, ולומד ליצור קשרים חברתיים מורכבים. ככל שאנו מתבגרים, החברויות נעשות צורך של ממש. במהלך החיים אנשים יוצרים לעצמם חברויות מסוגים שונים. ישנן חברויות עמוקות, שבנויות מקשר נפשי עמוק. אלו הם החברים שאיתם אנו משתפים את כל מה שעובר עלינו, אלו שמבינים אותנו באמת, שיהיו שם בשבילנו בכל מצב, שיצטערו איתנו כשאנחנו עצובים וישמחו איתנו בשמחות שלנו, גדולות וקטנות. אלו הן החברויות העמוקות והחשובות ביותר.
קיימים סוגים נוספים של חברויות יומיומיות, לעיתים פשוטות, לא בהכרח מורכבות או עמוקות אשר תורמות לנו רבות באיכות החיים שלנו. חברויות כאלה הן, למשל, קשרים טובים עם חברים לעבודה, ידידויות עם שכנים בבניין או ברחוב, אנשים שנוסעים איתנו יום-יום באוטובוס, אלו שלומדים איתנו בכיתה ואלו שלמדו איתנו פעם, ואנחנו יוצרים איתם קשר חוזר אחת לתקופה.
 
כמה חברויות אדם צריך?
 
אין על זה תשובה אחת או נכונה. ישנם אנשים שנוטים להקיף את עצמם בעשרות חברים, ואילו אחרים מסתפקים במספר מועט של חברים קרובים.
כל אדם מורכב ממכלול של דעות, רגשות, תחביבים וסגנונות, ולעיתים לחברים שלי תחומי עניין שונים ולכן יכול להיות לי מגוון של חברים שכל אחד יענה או יתאים למשהו בחיים שלי.
לדוגמה, חבר לשיחות נפש לא בהכרח יהיה החבר שלי לטיולים או לסוג מסויים של סרטים או הצגות.
אדם שמקיף את עצמו בחברים טובים, ירגיש תמיד אהוב, יוכל תמיד לבלות עם אנשים לטעמו, שחולקים איתו את תחביביו, וליהנות מחיים עשירים יותר ומהנים יותר.
 

הדפס מאמר | שלח לחבר | חזור לרשימת כתבות